DİYABET HAFTASI ETKİNLİKLERİ


17 Kasım 2011 / Perşembe 

14 – 21 Kasım Dünya Diyabet Haftası nedeniyle hastanemizde etkinlikler yapıldı. 14 Kasım günü, hastanemiz Endokrinoloji Bölümü hekimleri Uzm. Dr. Soner CANDER, Uzm. Dr. Metin GÜÇLÜ, Uzm. Dr. Arif Bayram HACIHASANOĞLU, Dahiliye Klinik Şefi Uzm.Dr. Ahmet HÜNÜK’ün de katıldığı bir toplantı ile hasta, hasta yakınları ve hastane personelleri ile buluştular. Hastanemiz ana bina konferans salonunda yapılan toplantıda Endokrinoloji Uzmanı Dr. Soner CANDER diyabet hastalığının ne olduğu, tedavisi ve bu hastalıkla ilgili son yıllardaki gelişmeler hakkında bir sunu yaparak bilgi verdi.

 

Toplantıda Uzm. Dr. Metin GÜÇLÜ; Türkiye’de 1999-2010 yıları arasında yapılan TURDEP1 ve TURDEP2 isimli bilimsel çalışmalar ile Diyabet hasta sayısının ikiye katlandığı ifade etti. Bu çalışmalar ile de halk arasında pasif yaşamın, fazla kilo almanın ve hipertansiyon hasta sayısının da arttığının gözlemlendiğini belirtti. Toplantı hasta ve hasta yakınlarının sorularının cevaplanması ile sona ererken, toplantı sonunda Uzm. Dr. Soner CANDER gazetecilere demeç verdir.

 

Diyabet haftası etkinlikleri çerçevesinde Endokrinoloji Hekimlerimiz Uzm. Dr. Soner CANDER, Uzm. Dr. Metin GÜÇLÜ, Uzm. Dr. Arif Bayram HACIHASANOĞLU basın yayın aracılığı ile vatandaşlarımızı bilgilendirmeye devam ettiler.

Dünya Diyabet Haftasında programlanan diğer etkinlikler;

16 Kasım 2011’de hastanemizde ücretsiz Diyabet taraması,

17 Kasım 2011’de Uzm. Dr. Metin GÜÇLÜ tarafından ana bina konferans salonunda “Diyabetik Ayak Bakımı” hakkında bilgilendirme toplantısı.


Bu Haberin Fotoğraf Galerisi
Geri dönmek için tyklayyn


Anasayfa   Hastanemiz   Kadromuz   Haberler   Servisler   SKS Kalite   Hasta Hakları   Bilgilendirme   İhaleler   İletişim

2013 Şevket Yılmaz Eğitim ve Araştırma Hastanesi